Domů  Registrace

Lakované podlahy | FAMOS PLUS...Dřevěné a průmyslové podlahy..

Nacházíte se zde: www.drevene-podlahy.cz » Články » Lakované podlahy

Lakované podlahy

Lak nebo olej?
Povrchová úprava je možná olejováním i lakem.
Všichni renovovaní výrobci dřevěných podlah nabízí většinu svého programu stejnoměrně v obou variantách. Nejdůležitějším argumentem je pocit: sáhněte si na lakovaný a olejovaný povrch. Tento pocit je diametrálně odlišný.

Výhodou lakovaných podlah je jejich nenáročná údržba. Lak na podlaze vytvoří odolnou vrstvu, která velmi dobře odpuzuje nečistoty a odolá i "méně šetrnému" čištění oproti olejovaným nebo voskovaným povrchům. K pravidelnému ošetření stačí vlhký mop s vhodným (neagresivním a neabrasivním čisticím prostředkem. V případě mechanického poškození jednotlivých parket je však obtížné tyto lokálně opravovat. Zpravidla je vhodné podlahu plošně zbrousit a opatřit novou vrstvou laku. To znamená vyklizení prostor atd.


Údržba lakovaných a olejovaných podlah:
Lakované i olejované plochy se udržují naprosto stejně, jediný rozdíl je v tom, že na olejované povrchy je nutné použít neutrální mýdlo a ne saponáty, které by vymývaly olej. Skvrny, rýhy od podpatků a velké nečistoty na olejované podlaze odstraníte lokálně neředěným přípravkem podlahového mýdla.
Je nutno bezpodmínečně používat přípravky a jejich koncentrace stanovené výrobcem použité povrchové úpravy dle závazného postupu. Dodržování této operace je velmi důležité. Hrajete zde o peníze vynaložené na zbytečnou opravu nebo dokonce výměnu podlahy.
Dřevo je přírodní materiál, který reaguje na změny okolního prostředí, zejména vlhkosti
a teploty. Podlahu můžete bez obav vytírat vlhkým, dobře vyždímaným hadrem. Dbejte, aby hadr byl opravdu dobře vyždímán, protože přímý kontakt s vodou by mohl způsobit nežádoucí dilataci, jež vede k popraskání povrchové vrstvy laku a trhání jednotlivých lamelek.
Podobné účinky může mít vysoká relativní vlhkost vzduchu, zejména v novostavbách. Proto se snažte uchovat v místnosti relativní vlhkost vzduchu v rozmezí 40 - 60 %. Tato hodnota je vhodná nejen pro parkety, ale je též optimální pro lidské zdraví. Také nízká relativní vlhkost vzduchu dřevěné podlaze neprospívá. Toto nebezpečí vzniká zejména v zimním období v topné sezóně, kdy relativní vlhkost vzduchu klesá v místnostech často pod 30 %. Potom dochází k sesychání a tvorbě trhlinek mezi jednotlivými lamelami. Proto doporučujeme udržovat relativní vlhkost vzduchu 40 – 60 % a teplotu 15 – 25 °C.
Lakované podlahy je vhodné přibližně 1 - 2 x ročně ošetřit Polischem podle určení výrobce laku. Tento přípravek zaplní mikroskopické trhlinky v laku a vytvoří na povrchu tenký ochranný film. Tím se snižuje otěr povrchové vrstvy laku a prodlužuje životnost povrchové úpravy.FAMOS - LOGO dřevěné podlahy

+420 602 712 834+420 602 712 834

famos.plus@seznam.czfamos.plus@seznam.cz


Famos - plus Zdeněk Zajíc

Kancelář a vzorkovna
Bohumínská 63
710 00 Ostrava 10

IČ: 10602674
DIČ: CZ6306250236


O NÁS


NAŠE PODLAHY


TERASY


DŘEVĚNÁ SCHODIŠTĚREFERENCE


FOTOGALERIE


KONTAKT